Projektowanie wnętrz od A do Z.

Projektowanie wnętrz – etapy prac.

Projektowanie wnętrz to działanie wieloetapowe. Opiera się ono na ścisłej współpracy architekta z klientem, począwszy od etapu projektu aż do jego pełnej realizacji.
Prace projektanta wnętrz wyglądają następująco:

 

projektowanie wnętrz - wizja klienta
1. Naszym głównym celem jest dostosowanie aranżacji wnętrza do wizji i oczekiwań Klienta. Obejmuje to zarówno aspekt estetyczny, jak i funkcjonalny. Aby jak najlepiej zrozumieć i poznać Państwa wymagania, współpraca zawsze zaczyna się od rozmowy, podczas której dyskutujemy na temat sposobu wykorzystania danych pomieszczeń, Państwa ulubionych kolorów i materiałów, preferowanego stylu, a także trybu życia. Najczęściej projektant wnętrz przedstawia przykłady, które ułatwiają precyzyjne uzgodnienie wszelkich szczegółów. Istnieje również możliwość współpracy on-line.
wymiarowanie w projektowaniu wnętrz
2. Wykonujemy inwentaryzację, by mieć pełny, dokładny obraz aranżowanych pomieszczeń, a następnie przygotowujemy propozycję układu funkcjonalnego pomieszczeń, tak by odpowiadał życzeniom klienta. To bardzo ważny etap, bo na jego podstawie powstają ewentualne zmiany w układzie ścian działowych, czyli decydujemy o głównych zmianach budowlanych. Jak tylko pozwala na to układ mieszkania, domu czy biura. Etapem końcowym układu funkcjonalo-przestrzennego są wizualizacje poszczególnych pomieszczeń.
projektowanie wnętrza a rozrysowywanie_projektu
3. Po ukończeniu koncepcji architekt wnętrz przechodzi do projektu technicznego. Rozrysowujemy precyzyjnie wszystkie elementy w programie ArchiCAD. Klient otrzymuje pełną dokumentację techniczną, na którą składa się projekt zmian budowlanych, dyspozycja zmian i dodanych elementów w układzie elektryki, wod-kan. i jeśli trzeba c.o. Dokumentacja wydawana jest w formie książki A4 z rysunkami w skali oraz wizualizacjami. Dodatkowo klient otrzymuje projekt w plikach pdf.
zakup_materialow przy projektowaniu wnętrz
4. Przygotowanie zamówień.
Dla rozwiania wątpliwości, projekt nie obejmuje usługi zakupu użytych materiałów. Niemniej jednak klient otrzymuje szczegółowy wykaz materiałów oraz namiary z danymi kontaktowymi które pozwalają na szybkie i łatwe przejście przez ten etap. Na życzenie klienta możemy pomóc w przygotowaniu zamówień w firmach z którymi współpracujemy.
prace_wykonczeniowe_wycena
5. Wycena prac projektowych
Na życzenie Klienta dokonujemy wyceny prac wykończeniowych u naszej ekipy. Współpracująca z nami ekipa budowlana dokładnie czyta i analizuje projekty techniczne co likwiduje wszystkie problemy wynikające ze złego zrozumienie przez wykonawcę projektu.
projektowanie wnętrz, nadzor_budowa
6. Wizyty na budowie – nadzór autorski
Nadzór nad zgodnością prac wykończeniowych z dokumentacją techniczną oraz jakością wykonywanych robót. Liczba wizyt ustalana jest indywidualnie w zależności od potrzeb Klienta. Usługa projektu kompleksowego z nadzorem obejmuje koordynowanie prac ekipy, stały kontakt z poszczególnymi wykonawcami w celu śledzenia postępu prac, a także spotkania z ekipą na budowie w celu wyjaśnienia niejasności.